فهرست محصولات صفحه اصلی
منوی اصلی
کارتون رامکال

استرلینگ هم از اون بچه هایی بود كه مادرشون رو از دست داده بود ! اتفاقا هنوز اولین قسمت ها رو داره نشون میده و توی این قسمت حسابی رو این نكته مانور داد ؛ استرلینگ تو خواب مادرش رو میبینه كه با یه قطار از كنارش عبور میكنه و وقتی از خواب بلند میشه و با پدرش ، آلیس ، فلورا و مادربزرگشون به گردش میره.

اونجا یه غار رو میبنه كه عكس یه زن رو دیوارشه و زیرش نوشته مادر ! عكسی كه استرلینگ رو یاد مادرش میندازه و او در راه برگشت به خودش میگه : « راستش رو بخواید من مطمئن نیستم اون عكس شبیه مادرم باشه ، فقط اینو میتونم بگم كه اول وقتی نگاهش كردم بد جوری یكه خوردم . به قول آلیس كسی كه اون عكس رو كشیده حتما بچه ای بوده كه مثل من مادرش رو از دست داده بوده .‌»

http://irkam.ir/images/1/rascal%20(3).jpg

رامكال مطمئنا پر است از جذابیت و نوستالژی ! از دستش ندید.

رامكال Rascal
كارگردان: آرایگو، راسوكارو
محصول 1977
انیماتور و طراح كاراكتر: تن زیو یانگ
براساس كتاب «راسكال» نوشتة استرلینگ نورث

این بار حیوانات و انسانها کنار هم در یکی از محصولات نیپون نقش آفرینی می کنند، گرچه این همزیستی پایدار نیست؛ استرلینگ نورث، پسر خوش قلبی است که حیوانات را خیلی دوست دارد. او یک روز یک بچه راکون را در جنگل پیدا می کند. استرلینگ راکون را راسکال (رامکال) می نامد و به خانه می برد. از این به بعد، رامکال همراه همیشگی استرلینگ می شود. همه چیز به خوبی پیش می رود تا آنکه یک روز ذرت شیرین زیر زبان رامکال مزه می کند و او شبانه به مزرعه ذرت همسایه یورش می برد.

http://irkam.ir/images/1/rascal%20(1).JPG

استرلینگ درک می کند که همزیستی انسان با حیوانات وحشی واقعا دشوار است. داستان زمانی که باد و بوران سنگین، گله دامهای پدر استرلینگ را به کلی تلف می کند، تلختر می شود. استرلینگ باید به دبیرستانی در میلواکی برود. رامکال حالا بزرگ شده است و استرلینگ تصمیم می گیرد او را به محیط طبیعی اش در میان درختان جنگل باز گرداند. او رامکال را به کنار دریاچه می برد و رها می کند تا به میان درختان برود. خود او هم روز بعد شهرش را با قطار ترک می کند و به سوی میلواکی می رود.

راسكال بالاخره در قالب یك سریال ساخته شد و مثل بمب توی دنیا صدا كرد. یكی از معروف‌ترین روزنامه‌نگارهای ژاپن، به اسم كازو ناگاتا گفته: «30 سال است كه بچه‌های ژاپن این كارتون را می‌بینند و همچنان مثل اولش جذاب و دوست‌داشتنی است... محبوبیت راسكان در ژاپن بیشتر از محبوبیت میكی ماوس در آمریكاست.»

استرلینگِ واقعی، سال 1974 از دنیا رفت و خانة چوبی‌اش چند سال پیش توسط «انجمن استرلینگ نورث» ترمیم شد و به موزه تبدیل شد. اعضای خوش سلیقة انجمن، امضای استرلینگ و چهرة راسكال را روی یك تابلو حك كردند و آن را جلوی خانه آویزان كردند. ....

http://irkam.ir/images/1/rascal%20(2).jpg

روستای ادگرتون (ایالت ویسكانسین) به دنیا آمد و داستان‌نویسی را عملا بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه شیكاگو شروع كرد. همة داستان‌های استرلینگ مثل رامكال، یك جورهایی به روستای ادگرتون ربط دارد. راسكال (1963) قصة خود استرلینگ بود، یك قصة اتوبیوگرافیك از زندگی نوجوانی ده دوازده ساله كه لابه‌لای مشكلات پدر رؤیاپردازش (دیوید ویلارد نورث) و مرگ مادرش (الیزابت نلسون نورث) و مردم دور و برش گیر كرده بود. سال 1963 كه راسكال منتشر شد، آن‌قدر مورد توجه قرار گرفت كه چند سال بعد، والت دیزنی از رویش یك فیلم ساخت. یك‌دفعه رمان به 18 زبان ترجمه شد و 500 هزار جلد از آن در سراسر دنیا به فروش رفت. یكی از همین نسخه‌ها هم به دست رئیس نیپون رسید. او هم آن را خواند و تصمیم گرفت از رویش كارتون بسازد.

برای همین یك تیم چند نفره را مأمور كرد كه به ادگرتون بروند. آن‌ها خانة چوبی استرلینگ، كلیسای روستا و ساختمان قرمز رنگ دبیرستان را مو به مو، زیر و رو كردند. خانه سر جایش مانده بود، كلیسا هم كمابیش مثل اولش بود، ولی مدرسه شده بود دفتر جایی به اسم IKI. نیپونی‌ها آن‌قدر دور و بر خانه پرسه زدند و از در و دیوار خانه بالا و پایین رفتند كه همسایه‌ها به‌شان شك كردند و مجبور شدند به پلیس اطلاع دهند.

قيمت : ۱۲۵۰۰ تومان
تعداد : 8 DVD
 
محصولات مشابه

کارتون ویلی گنجیشکه

پسری گنجشکها رو اذیت میکرده تا اینکه یه روز تبدیل به گنجیشک میشه و مجبور میشه مثل یک گنجیشک زندگی کنه...
قيمت : ۶۵۰۰ تومان
|
تعداد : 2 DVD
   

کارتون سرزمین کوچولوها (ممول)

سرزمین کوچولوها درباره یک دختر کوچولو به نام مموله که با دختری مهربون آشنا میشه و بین آنها ماجراهایی به وجود میاد...
قيمت : ۱۰۵۰۰ تومان
|
تعداد : 6 DVD
   

کارتون میکی موس

موش افسانه ای که 80 سال پیش به دنیای کارتون اومد. و در سال ۱۹۲۰ با یک چهره بسیار زیبا و جذاب خودشو معرفی کرد.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

کارتون خرگوش بلا و گرگ ناقلا

کارتونی درباره گرگ و خرگوشی که همیشه در حال جدال هستند بطوری که گرگه همیشه گول خرگوش رو میخوره و اذیت میشه.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

کارتون پسر شجاع

در میان بچه های ایرانی به شهرتی (شاید بیش از ژاپن) رسید; تقریبا همه بچه هایی که در دهه شصت و اوایل دهه هفتاد تماشاگر...
قيمت : ۱۰۵۰۰ تومان
|
تعداد : 6 DVD
   

کارتون يوگی و دوستان

ساخته كمپانی هانا بارباراست. هر كدام از شخصیتها جداگانه یكسری كارتون دارند. و در این كارتون همگی در یك كشتی جمع شدن.
قيمت : ۵۵۰۰ تومان
|
تعداد : 1 DVD
   

کارتون سفرهای میتی کومان

این کارتون برای همه سنین خاطره انگیز و جذاب است و همواره می توان مکمل کلکسیون شما و یادگاری از دوران کودکی باشد.
قيمت : ۶۵۰۰ تومان
|
تعداد : 2 DVD
   
محصولات برتر
جستجو
بازدید ها
امروز :
۱۷۹۸
دیروز :
۲۰۵۷
مجموع بازدید ها :
۸۸۴۰۲۸۹۹